PlayPause
Slider


W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Adwentowego Spotkania rodzin w dniach od 9 do 11 grudnia w Miejskim Centrum Profilaktyki odbyły się kolejne spotkania z cyklu Rodzina Razem. W tych dniach rodzice wraz ze swoimi małymi pociechami mieli okazję do udziału w świątecznym warsztacie plastycznym, który poprowadziła pani Katarzyna Uhruska. Podczas spotkań, rodziny w przyjaznej i świątecznej atmosferze, miały okazję do pobudzenia swojej kreatywności i wykonania wyjątkowego Bożonarodzeniowego stroiku, który przyozdobi stół podczas uroczystej domowej wigilii. Najmłodsi uczestnicy warsztatu mogli własnoręcznie przygotować świąteczne kartki, które z życzeniami przekażą najbliższym. Całe zaangażowanie i kreatywność uczestników można zauważyć w poniższej galerii.


Już po raz drugi Miejskie Centrum Profilaktyki rozpoczęło realizację programu „Rodzina Razem”, dzięki któremu rodzice mogą w ciekawy i interesujący sposób spędzić wolny czas z dziećmi w przyjemnej, ciepłej atmosferze. 24 maja 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie cyklu, podczas którego rodziny wzięły udział w warsztatach edukacyjno – plastycznych. Zarówno rodzice, jak i dzieci podczas spotkania z psychologiem – dietetykiem  panią Magdaleną Łubkowską mieli okazję do zdobycia wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania. Następnie uczestnicy programu mogli przygotować plakat promujący hasło „W zdrowym ciele –  zdrowy duch”. Podczas pracy rodziców z dziećmi liczyły się wszelkie pomysły i inwencja twórcza. Na spotkaniu nie zabrakło również zdrowego poczęstunku oraz atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników. Dobrą zabawę ilustrują poniższe zdjęcia. Przed nami kolejne dwa spotkania, które odbędą się 31 maja oraz 7 czerwca- relacje z odbytych zajęć pojawią się wkrótce w aktualnościach.


Na przełomie października i listopada 2018 roku w Miejskim Centrum Profilaktyki został zrealizowany program „Rodzina Razem” przeznaczony dla rodzin objętych asystenturą rodziny. Program obejmował trzy spotkania, których celem było zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny i atrakcyjny sposób. Zajęcia służyły pogłębieniu wzajemnych relacji rodzinnych, nakłaniały do aktywności oraz inspirowały do podejmowania działań pobudzających kreatywność i wyobraźnię.

Na pierwszym spotkaniu odbyły się zajęcia plastyczne podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały oryginalne i barwne drzewa genealogiczne. Każda rodzina wzięła udział w sesji fotograficznej. Celem drugich zajęć było zachęcenie rodziców i dzieci do aktywności ruchowej poprzez udział w grach i zabawach animacyjnych. Rodziny zostały zaproszone na bajkowy seans filmowy zakończony poczęstunkiem. Zbliżające się „Andrzejki” stały się pretekstem do zorganizowania spotkania połączonego z zabawą taneczną dla rodziców z dziećmi. Nie zabrakło wspólnych wróżb podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, jakie marzenia im się spełnią, co dobrego czeka ich w szkole, jak będzie miał na imię ich wybranek serca, czy czyje marzenie spełni się jako pierwsze. Po wróżbach i dyskotece wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczysty tort, a następnie otrzymali pamiątkowy kolaż z rodzinnej sesji fotograficznej.