PlayPause
Slider

11 kwietnia 2018  świętowaliśmy XV – lecie Przeglądu Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią”. Na spotkanie przybyło 11 grup teatralnych, w tym 187  aktorów  oraz 24 reżyserów spektakli. Na uroczystości obchodziliśmy także piętnastolecie  grup teatralnych, które swoje premiery miały na pierwszym przeglądzie w roku 2004. Teatry „Aplauz” i „Iskierki” z rąk Burmistrza Waldemara Jaksona otrzymały listy gratulacyjne i słodkie przezenty.

Pamiątkowe odznaczenia- medale Nil Virtuti Civili Invium – przyznano –  Magdalenie Skibińskiej, Katarzynie Amrozy, Elżbiecie Banaszewskiej, Elżbiecie Kulczyńskiej, Annie Łakocie, Renacie Elmerych, Elżbiecie Kunie, Barbarze Kasprzak, Katarzynie Marjasiewicz oraz Michałowi Stanowskiemu –  instruktorom teatralnym, tanecznym i terapeutom, którzy od wielu lat upowszechniają działania teatralne w naszej społeczności lokalnej, pogłębiają  wrażliwość artystyczną wśród dzieci ,młodzieży  i dorosłych mieszkańców Świdnika. Statuetkę marszałka Józefa Piłsudskiego, za pracę na rzecz miasta i lokalny patriotyzm, wręczono Ewie Kossowskiej.

Rada Konsultantów w składzie: Barbara Kasprzak, Katarzyna Marjasiewicz oraz Michał Stanowski  odczytali protokół i wyróżnili:  grupę taneczną z Miejskiego Centrum Profilaktyki – za próbę połączenia form tanecznych z teatrem w widowisku „Sen Kopciuszka”; Teatr „Brzechwałki” z Przedszkola nr 3 – za debiut w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych; Teatr „Promyczki” z P nr 6 – za piękną oprawę plastyczną i muzyczną przedstawienia „Calineczka”; Teatr „Chochliki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 – za czystość formy teatralnej w widowisku „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”; Teatr „Stonoga” z Miejskiego Ośrodka Kultury – za żywy, czytelny i pełen humoru spektakl „Fotobudka”; Teatr „Aplauz” z MCP – za nieustanne poszukiwanie własnego języka teatralnego; Teatr „Pasjonaci” ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy PSONI – za pełną emocji opowieść, wrażliwość i relacje stworzone na scenie; Świdnicki Zespół Baletowy „Koda” z MOK – za warsztat taneczny w spektaklu „Wolność”; Teatr „Iskierki” z SP nr 3 – za koncentrację aktorów na scenie w widowisku „Zwyczajne podwórko”; Teatr „Akademia Artystyczna” – za czystą formę teatralną, emocje oraz umiejętne łączenie technik w spektaklu „Dom” oraz Teatr „Na skrzydłach” z SP nr 5 – za  świadomość, dojrzałość teatralną i przekaz ważnych treści w przedstawieniu „Anioły.

Wyróżnienia specjalne za stworzenie postaci scenicznych otrzymali: Anatola Sadło z Teatru „Aplauz”, Anna Skrzetuska z Teatru „Pasjonaci”, Agnieszka Królik i Michał Błaszczak z Teatru „Akademia Artystyczna” oraz Bartosz Apanasienko z Teatru „Na skrzydłach”.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i okazjonalne upominki, a grupy teatralne wyróżnienia, statuetki i nagrody.


Przedszkole nr 3 – Teatr Brzechwalki – „Dom”

Szkoła podstawowa nr 3 – Teatr Chochliki – „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”

Szkoła podstawowa nr 3 – Teatr Iskierki – „Zwyczajne podwórko”

Zakończenie XV PSP „Zyć pełnią”