PlayPause
Slider

W dniu 28 listopada 2014 br. odbył się kolejny, już XV Jubileuszowy Turniej o Puchar Kierownika Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku. Gościnna jak zawsze hala sportowa SP 7 Świdnik była areną zmagań chłopców z świdnickich podstawówek. W piłkarskich potyczkach wzięło udział 8 zespołów.

W pierwszej fazie turnieju rozgrywano mecze w dwóch cztero zespołowych grupach. Później odpowiednie zespoły spotkały się w meczach o poszczególne miejsca.

22.03.2014 w hali sportowej SP 7 Świdnik odbył sie  halowy turniej piłki nożnej o puchar kierownika Miejskiego Centrum Profilaktyki

W turnieju wzięło udział dwanaście drużyn (około stu zawodników). Pierwszy etap gra w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie mecze półfinałowe, o III miejsce i finał.

Zwyciężyła drużyna PALIMY GUMĘ w składzie; Jan Kaciuczyk, Krystian Bednarski, Marcin Kurkiewicz, Mikołaj Wyrwisz, Krystian Pawlak, Kacper Oniszczuk, Filip Koczkodaj, Mikołaj Kulbicki.

Zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk pani Ewy Kossowskiej – Kierownika MCP w Świdniku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali soczki i wafelki. Każdą drużynę nagrodzono pamiątkową piłkarską statuetką. Drużynom z miejsc od 1do 4 wręczono okolicznościowe dyplomy z imiennymi składami zespołów. Jako ciekawostkę należy odnotować udział w turnieju dwóch drużyn dziewcząt (DZR = Dziewczyny Zawsze Rządzą i Armia Piesełów), które ambicja i wolą walki nie ustępowały chłopcom.

W turnieju padło 36 bramek. Na listę strzelców wpisało się 20 osób w tym jedna dziewczynka; Klaudia Saran. Królem strzelców został; Michał Witczak ( 8 bramek ).

Był to już 14-ty turniej o Puchar Kierownika MCP w Świdniku we wcześniejszych piłkarskich zmaganiach brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych od bieżącego roku szkolnego zawody organizowane są dla uczniów szkół podstawowych.