PlayPause
Slider

Warsztaty Teatralne są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 12 ÷ 18 lat, odbywają się raz w tygodniu w godzinach 1400 ÷ 1600. W trakcie zajęć podopieczni próbują swoich sił aktorskich by przeżyć przygodę z teatrem. W naszym teatrze przede wszystkim  liczą się dobre chęci i zaangażowanie. Zależy nam aby w każdym odnaleźć iskierkę aktorstwa, która rozpali wiarę we własne siły, a także  pozwoli wyzbyć się strachu i wstydu.

W ramach warsztatów teatralnych powstała grupa Teatralna Aplauz. Jest to teatr profilaktyczny działający od 2003 roku w naszej placówce. Prezentowane spektakle mówią o sprawach ważnych dla młodego człowieka, takich jak: samotność w tłumie, odtrącenie, brak zrozumienia, uzależnienia. Próbujemy pokazać, że każdy z nas ma prawo do popełniania błędów oraz możliwość ich naprawy. Nośnikiem znaczeń nie jest słowo,  ale głównie obraz i muzyka (scenografia, kostium, rekwizyty).

Wychowawcy:  Magdalena Skibińska, Katarzyna Amrozy

Teatr APLAUZ jest amatorskim teatrem profilaktycznym.  W swoim dorobku mamy następujące premiery:

Przepis na grzeczność

Betlejemska Noc

Podążając za gwiazdą

Magia jest w każdym

Oczami Anioła

Teatrzyk cieni

Odwieczna Miłość

Prezentowane spektakle mówią o sprawach ważnych dla młodego człowieka, takich jak: miłość, samotność w tłumie, odtrącenie, brak zrozumienia, uzależnienia. Próbujemy pokazać, że każdy z nas ma prawo do popełniania błędów oraz możliwość ich naprawy. W naszych spektaklach nośnikiem znaczeń nie jest słowo, ale głównie  obraz (scenografia, kostium, rekwizyty).

Zespół Aplauz brał udział w wielu renomowanych wydarzeniach kulturalnych, m.in.:

– udział w dziewięciu Przeglądach Spektakli Profilaktycznych „ Żyć Pełnią” organizowanych przez MCP,
– dwukrotny udział w Magicznym Dniu z Teatrem
– dwukrotny udział w Powiatowym Przeglądzie Spektakli Dziecięcych i Młodzieżowych Amatorskich Zespołów Teatralnych ( gdzie otrzymał nominację do Przeglądu Wojewódzkiego)
– dwukrotny udział w Międzynarodowym Przeglądzie Teatralnym Osób Niepełnosprawnych  Nieprzetarty Szlak ( gościnnie),
– udział w  43 i  44  Ogólnopolskich Puławskich Spotkaniach Lalkarzy
– udział w uroczystościach bożonarodzeniowych.

CZYM JEST DLA NAS TEATR?

Teatr jest miejscem niezwykłym gdzie czujemy się kimś wyjątkowym. Otacza nas magia. Tu skupiamy się na naszych uczuciach, pragnieniach, emocjach i marzeniach.

Jesteśmy po to:

  • aby wzbijać się ponad szarą rzeczywistość,
  • aby uciekać przed rutyną i nudą
  • aby dodawać nadziei i energii
  • aby uszczęśliwiać innych

Zapraszamy do nas wszystkich którzy tak jak my kochają teatr! Będziemy wdzięczni za informacje o interesujących imprezach teatralnych.