Jak co roku jedną z form spędzania czasu wolnego w okresie letnim przygotowaną dla młodych świdniczan był obóz profilaktyczno – wypoczynkowy zorganizowany w dniach 30. 06 – 10. 07. 2014 roku. Tym razem koloniści wyruszyli nad nasze piękne morze Bałtyckie do miejscowości Sztutowo.

Pod opieką kardy MCP na wakacje pojechało 31 dzieci w wieku szkolnym. W ramach obozu przygotowano wiele atrakcji, a w tym między innymi zabawy integracyjne i sportowe, gry terenowe na świeżym powietrzu. Dzieci miały możliwość wziąć udział w licznych konkursach i warsztatach: plastycznym, wokalno – tanecznym. W olimpiadzie sportowej można było rozbudzić ducha walki sportowej i sprawdzić swoje umiejętności. Najlepsi nagrodzeni zostali złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Przy pięknej pogodzie dzieci korzystały z kąpieli morskich i   kąpieli w basenie.

Zorganizowano wiele ciekawych wycieczek autokarowych : zwiedzano Gdańsk – trakt królewski, wieżę mariacką katedry Gdańskiej, podziwiano piękne ZOO z dużymi wybiegami dla dzikich zwierząt, zwiedzono zamek krzyżacki w Malborku a w Sopocie koloniści zaznali kąpieli i zabaw wodnych w Aquaparku. Organizatorzy zorganizowali rejs statkiem z Krynicy Morskiej po Zalewie Wiślanym do Fromborka gdzie wychowankowie mieli możliwość zwiedzić muzeum Mikołaja Kopernika, a w planetarium obejrzeć ciekawy film o układzie słonecznym. W czasie podróży i w wolnych chwilach czas umilała grupa animacyjna z MCP, która zorganizowała także chrzest kolonijny Neptunalia. Zespół redakcyjny złożony z kolonistów stworzył ciekawą pamiątkową gazetkę wakacyjną