PlayPause
Slider

Zjawisko cyberprzestępczości stało się tematem wiodącym spotkania profilaktycznego zorganizowanego 16.11.2016r  przez Miejskie Centrum Profilaktyki  dla wszystkich świdnickich szóstoklasistów. Spotkanie wpisało się w akcję lokalną –„ Listopad miesiącem profilaktyki”. Odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

W temat cyberprzemocy publiczność wprowadziła młodzież z  teatru Aplauz z Miejskiego Centrum Profilaktyki wystawiając  spektakl w „Sieci”. Widowisko żartobliwe w swoim wyrazie, autentyczne w tematyce i dynamiczne w akcji trafiło do serc publiczności. Program pt. „Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w cyberświecie” poprowadził Wojciech Ronatowicz , ekspert ds. bezpieczeństwa w Internecie. Spotkanie z policjantami zwróciło uwagę na konsekwencje prawne związane z cyberprzestępczością.


Miejskie Centrum Profilaktyki dniu 28.10.2015 w sali widowiskowej MOK zorganizowało szkolenie pt. „Ryzykowne zachowania młodzieży i młodych dorosłych w cyberświecie”. Szkolenie przeprowadził Pan Wojciech Ronatowicz”, adresatami szkolenia byli wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych z Gminy Miejskiej Świdnik. Szkolenie zostało połączone z debatą społeczną o cyberprzemocy i dopalaczach organizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku.