PlayPause
Slider

Zakończył się drugi turnus naszych zajęć wakacyjnych w MCP.

Staramy się by nasze zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne dla dzieciaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy typu „ Mam Talent”, czy ” Olimpiada sportowa”. Popularność zdobyły gry stolikowe „ Totem”, „ Dixit”, „Uciekające pingwiny”, czy „ Uno”. Zabawa giga klockami, wakacyjna Foto Budka i Kino Bambino uatrakcyjniały czas dzieciom. W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi odwiedził nas Policjant z pogadanką na temat bezpiecznego zachowania w czasie wakacji.

W czasie tych dwóch tygodni nie siedzieliśmy tylko w ośrodku. Byliśmy na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, gdzie odbywały się zabawy i konkursy sportowe, a także zabawy chustą Klanza. Poszliśmy do Kina Lot na film „ Król Lew”. Dodatkowo dzięki uprzejmości służb mundurowych mieliśmy okazję odwiedzić Państwową Straż Pożarną i Komendę Powiatową Policji w Świdniku. W PSP w Świdniku zwiedzaliśmy jednostkę, mogliśmy przymierzyć strój strażaka i butle z tlenem. W czasie pogadanki dowiedzieliśmy się na czym polega praca strażaka. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym ciekawy miejscem była KPP w Świdniku. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają cele w naszym świdnickim komisariacie, a także oglądaliśmy film o pracy policji. Dzieci mogły przymierzyć strój policjanta, a także zdejmowały odciski palców. Dużą atrakcją był pokaz psów policyjnych. Na zakończenie dzieci otrzymały niebieskie opaski odblaskowe na rękę. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem. Dzięki osobom, które oprowadzały nas po jednostkach PSP i KPP był to bardzo mile i aktywnie spędzony czas.

W czasie naszych spotkań świetlicowych był też czas na plastykę. Każdy chętny mógł rysować, lepić plasteliną, a także wziąć udział w konkursie plastycznym „Moje wymarzone wakacje 2019”. Na naszych zajęciach liczą się chęci i aktywność, dlatego też ku radości dzieci za udział w różnych zadaniach rozdawaliśmy upominki.

Na zakończenie naszych wakacyjnych spotkań odwiedziliśmy Mc Donald’s by zjeść zestaw Happy Meal. Uśmiechy i radość dzieci daje nam poczucie, że spędzony z nami czas był ciekawy, aktywny i atrakcyjny.


Zakończył się pierwszy turnus letnich zajęć wakacyjnych w świetlicy Miejskiego Centrum Profilaktyki.

Jak co roku  nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Najmłodsi świdniczanie  mieli okazję popisać się swoją sprawnością fizyczną podczas udziału w świetlicowej olimpiadzie sportowej oraz pokazać swoją pomysłowość podczas przygotowywania się i udziału w zabawie “Top Model”. Uczestnicy zajęć wakacyjnych wzięli udział w konkursie plastycznym “Moje wymarzone wakacje”, gdzie popisali się nietuzinkową kreatywnością. Nie zabrakło długo oczekiwanego wyjścia do kina na film “Sekretne życie zwierzaków domowych 2” oraz możliwości obejrzenia interaktywnej wystawy “Co słychać?”. Ponadto dzieci miały okazję wybrać się do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, gdzie mogły zapoznać się z tym jak wygląda codzienna praca strażaka.  Najmłodsi mogli zobaczyć wozy strażackie oraz niezbędny sprzęt. Mali świdniczanie wzięli również udział w zabawie “Mam Talent” podczas której zaprezentowali swoje oryginalne umiejętności. Nie zabrakło także wizyty policji, która zaprosiła dzieci do uczestnictwa w konkursie plastycznym “Bezpieczne Wakacje”. Ostatniego dnia odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w ramach którego na dzieci czekał poczęstunek w McDonaldzie.


Polkolonie letnie 2019 – II turnus

Polkolonie letnie 2018

W ramach wakacyjnych zajęć świetlicowych dzieci miały okazję uczestniczyć w ciężkich treningach z „Ewą Chodakowską”, zaznać prawdziwej przygody podczas dnia harcerskiego, spotkać się z prawdziwym przybyszem z innej planety podczas „podróży kosmicznej” oraz zaznać prawdziwych piłkarskich emocji, podczas rozgrywanego „Mundialu Świetlicowego”. Oczywiście nie zabrakło uwielbianych przez dzieci konkursów: „Top Model”, gdzie uczestnicy mogli zaprezentować przygotowane przez siebie oryginalne stroje oraz „Mam Talent”, w którym dzieci pokazywały swoje niezwykłe umiejętności. Ponadto mali świdniczanie mieli również okazję bawić się podczas dyskoteki, wziąć udział w wielu zabawach sportowych, a także czekało na nich wiele gier stolikowych. Uczestnicy z dużym zapałem wykonywali również oryginalne prace podczas zajęć plastycznych, a także projektowali swoje torby plażowe podczas zajęć hande-made.  Niespodzianką, która sprawiła dzieciom mnóstwo radości, była fotobudka, w której uczestnicy mogli zrobić sobie oryginalne zdjęcia. Dodatkowymi atrakcjami dla każdej grupy było wyjście do kina na  seans filmowy a także do McDonalda na poczęstunek.