PlayPause
Slider

Tegoroczny program akcji „Listopad miesiącem profilaktyki” był inny niż poprzednie. Niestety w wyniku pandemii COVID-19 miejscem naszych działań nie była siedziba Miejskiego Centrum Profilaktyki, a mieszkania uczestników. Również program musiał zostać odpowiednio zmieniony i dostosowany do obecnych warunków. Jak się później okazało osób chętnych do wzięcia udziału w nowej formie zajęć nie zabrakło. Świetnym tego przykładem jest pierwsza zaproponowana przez nas zabawa pod nazwą „Rodzina razem – Razem na sportowo”.

Bardzo nas cieszy, że ponad 30 osób z kilkunastu rodzin zechciało spędzić wspólnie czas sposób w aktywny: zarówno na dworze, korzystając ze spacerów, jazdy na rowerze czy deskorolce na świeżym powietrzu, jak i wykonując zaproponowany dla uczestników program ćwiczeń.

Wartością rodzinnej aktywności ruchowej są nie tylko efekty zdrowotne, czy w przypadku rekreacji plenerowej kontakt z naturą, lecz przede wszystkim dobre samopoczucie psychofizyczne rodziców wynikające z satysfakcji i spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym.


Miejskie Centrum Profilaktyki zaprosiło wszystkie chętne rodziny z Gminy Miejskiej Świdnik do udziału w projekcie ,, Wzmocnij siebie”. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19 zabawa przeniosła się do sieci. Głównym założeniem inicjatywy było zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy plastycznej, która była również okazją do rozmowy nad wartościami, tożsamością rodziny, a także jej mocnymi stronami. Przesłane fotorelacje pokazują, że rodziny kreatywnie podeszły do tematu, wykazały się pomysłowością i umiejętnością współpracy. Są dowodem na to, że warto pielęgnować relacje rodzinne.

Wzmocnij siebie


Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku w ostatnim czasie przeprowadziło coroczne Andrzejki. Z powodu pandemii COVID-19, tym razem zabawa miała bardziej nowoczesną formułę. Staropolski zwyczaj wróżb przenieśliśmy do sieci, dołączając do zabawy niezwykle istotny aspekt – ekologię. Jak się okazało, brak możliwości wspólnego spotkania nie zniechęcił miłośników wróżb. Wręcz przeciwnie – z otrzymanych fotorelacji wynika, że wszyscy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się już na wspólnej zabawie na terenie MCP.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych „zdalnych” Andrzejek.


Nadszedł czas rozstrzygnięcia Pierwszego Konkursu Fotograficznego „Zdrowe więzi zatrzymane w obiektywie” organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku. Jury konkursu, złożone z absolwentów i studentów V roku Łódzkiej Szkoły Filmowej, Wydziału Fotografia przyznało nagrody i wyróżnienia specjalne.
W protokole z dnia 2.12.2020r czytamy: „Fotografia to nie tylko udany kadr i nienaganna kompozycja. Szukałyśmy przede wszystkim emocji, które zatrzymają nas na moment przy zdjęciu. Chciałybyśmy podziękować wszystkim autorom i docenić zaangażowanie! Wybór nie był dla nas prosty i dziękujemy wszystkim za udział. Mamy nadzieję, że była to dobra zabawa, która pozwoliła na kreatywne spędzenie czasu razem z ważnymi dla Was ludźmi. Trzy pierwsze miejsca otrzymują prace, które wzruszyły nas swoją prawdą, szczerością, przygotowaniem i przekazem, którego szukałyśmy w temacie konkursu. Serdecznie gratulujemy!”

Wyniki konkursu:
I miejsce: Karol Mazurek
II miejsce: Weronika Toruń
III miejsce: Lena Rudzińska

Wyróżnienia specjalne: Filip Łubkowski, Igor Smagłowski, Laura Paluch, Tomasz Cieśla oraz Wiktoria Amrozy.

Pięć wypróżnień specjalnych przyznano za pomysłowość, ciekawe spojrzenie i pokazanie żywych emocji.

Zwycięzców i uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród i upominków w dniu 7 .12.2020 do Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku w godz. 8.00-16.00. Za pierwsze miejsce organizatorzy przyznali tablet, za drugie miejsce miniwieżę, trzecie miejsce głośnik i słuchawki , za wyróżnienia specjalne – atrakcyjne gry rodzinne. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i upominki – gry towarzyskie.

Pracownicy Miejskiego Centrum Profilaktyki dziękują uczestnikom na wspólna zabawę, zwycięzcom gratulują sukcesu a jury konkursu Magdalenie Kieroń, Natalii Łączyńskiej i Agnieszce Kossowskiej dziękują za rzetelne pochylenie się nad tematem. Serdeczne podziękowania dla koordynatora konkursu Agnieszki Pietrzeli.