PlayPause
Slider

W dniu 8.11.2016 r uczniowie szkół gimnazjalnych  zostali zaproszeni do sali widowiskowej Kina Lot na koncerty profilaktyczne. Uczestniczyli w programie słowno-muzycznym „Dopóki masz wybór”, realizowanym przez Piotra Nagiela i Marcina Kołdrę.


W dniu 25. 11 .2014r  w sali widowiskowej  Kina Lot w Miejskim Ośrodku Kultury Miejskie Centrum Profilaktyki wraz z  Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i Starostwem  Powiatowym w Świdniku zorganizowało dla uczniów szkół średnich program artystyczny, profilaktyczno-motywacyjno-ewangelizacyjny w wykonaniu zespołu „WYRWANI Z NIEWOLI”

Program artystyczny zespołu „WYRWANI Z NIEWOLI” jest podparty świadectwami z życia artystów.  Zawiera elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania „Stop przemocy”. Artyści mają doświadczenie w ewangelizacji, prowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach , rekolekcje, katechezy, festyny parafialne i młodzieżowe. Koncert wpisał  się w obchody 20-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego członkami są uczniowie świdnickich szkół.


W sali teatralnej MOK-u 13.06.2014 dla gimnazjalistów z naszego miasta odbył się koncert profilaktyczny  zespołu FULL POWER SPIRIT zatytułowany “Znajdź pomysł na siebie”


W sali teatralnej MOK-u „Strefa Sztuki” 10.10.2011 odbył się koncert profilaktyczny autorstwa pana Janusza Barana „ Ballada o Marku”, na który zaproszeni zostali uczniowie ze szkół gimnazjalnych miasta Świdnika.

Pan Janusz Baran wystąpił w duecie z panią Justyną Baran. Artysta w dosłowny sposób pokazał tragedie i nieszczęście człowieka, uwikłanego w sidła niebezpiecznego nałogu jakim jest choroba alkoholowa. Repertuar muzyczny był ilustracją do przedstawionej historii o Marku – chłopcu, który wychował się w rodzinie z problemem alkoholowym co rzuciło cień na całe jego życie.

Treści piosenek wykonywanych przez zespół trafiają do serc młodych ludzi, wzruszają i skłaniają ku refleksji.

Ballada o Marku


Inne koncerty