PlayPause
Slider

W okresie przerwy zimowej Miejskie Centrum Profilaktyki organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej szereg zajęć i rozrywek kulturalnych

Ferie zimowe 2018

Nasi młodzi świdniczanie już po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w zajęciach zimowych zorganizowanych w świetlicy Miejskiego Centrum Profilaktyki. Dzieci z oferowanych zajęć mogły skorzystać w dwóch terminach: od 29.01 do 02.02. 2018 lub od 05.02 do 09.02.2018. Łącznie, w zimowych spotkaniach miało okazję wziąć 34 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nasi podopieczni z chęcią uczestniczyli w proponowanych formach zajęć, takich jak zabawy animacyjne „Top Model” oraz „Mam Talent”, gdzie nasza młodzież mogła pochwalić się niesamowitymi stylizacjami bądź pokazać swój niezwykły talent. Ponadto, nie zabrakło również zajęć ruchowych, w tym szczególnie lubianej przez nasze dzieci zabawy w „piłka parzy”, rozgrywek w bilard, pin-ponga i tańca z szarfami. Miłośnicy zajęć plastycznych  chętnie zaangażowali się w stworzenie klimatycznych, zimowych kolaży a także mieli okazję do zabaw z plasteliną i stworzenia śnieżnej kuli. Ponadto, grupa chętnych osób ułożyła swój własny układ choreograficzny „shuffle dance”. W dniu 07.02.2018 młodzież z drugiego turnusu miała okazję uczestniczyć w seansie filmowym „Gnomy Rozrabiają” w kinie Lot. Wszystkim uczestnikom zajęć towarzyszyły dobre humory i wspólnym zabawom nie było końca, co widać na poniższych zdjęciach

Ferie zimowe 2016

W Miejskim Centrum Profilaktyki w dniach 15.02 – 19. 02. 2016 w godzinach 9.00 –13.00 odbywały się zajęcia zimowe dla dzieci z naszego miasta.

W ramach spotkań dzieci brały udział w różnych zajęciach plastycznych, których zadaniem było rozbudzanie kreatywności i wyobraźni. Wykonały urokliwe świeczniki, które w pochmurny dzień rozwieją najciemniejsze chmury, poduszeczki kotki, które pomogą utulić do snu, a także kule śnieżne, które  migocąc brokatowym blaskiem uświetnią każde miejsce.

Oprócz rozbudzania pomysłowości i kreatywności był to także czas na relaks i dobrą zabawę. Proponowano różnego rodzaju gry planszowe, logiczne łamigłówki, zabawy ruchowe –  w trakcie których z przyjemnością można było zaobserwować zaangażowanie i umiejętność współpracy wśród dzieci. Ważnym wydarzeniem był konkurs „Mam Talent”, w którym każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zabawa była przednia zarówno dla występujących, jak         i publiczności.

Na zakończenie zimowych spotkań dzieci poszły do kina na film pt. „ Misiek w Nowym Jorku”, a także otrzymały drobny upominek i dyplom uczestnictwa w zajęciach. Z informacji zebranych od dzieci można wywnioskować, iż miło będą wspominać zajęcia zimowe w MCP.