PlayPause
Slider

W niedzielę 12 czerwca 2016 Miejskie Centrum Profilaktyki włączyło się w organizację  XII Festynu Rodzinnego „Bezpieczne Wakacje 2016”. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. Festyn odbył się w godzinach popołudniowych  przy muszli koncertowej, na placu przy fontannie oraz na placu Konstytucji 3 Maja. Celem imprezy było propagowanie treści dotyczących bezpiecznego spędzania wakacji i czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Do akcji włączyło się wiele instytucji naszego miasta, między innymi : Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku; Miejskie Centrum Usług Socjalnych,  Stowarzyszenie Klub Abstynenta Wzajemnej Pomocy Oaza, Świdnicki Klub Motocyklowy USARZ, świdnickie szkoły i przedszkola. Współpracowały ze sobą służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz  Straż Miejska.

Na scenie dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji by ten dzień nie tylko uczył ale także  umożliwił dzieciom i rodzinom relaks i zabawę. Przejażdżki motocyklowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pokazy sprzętu pożarniczego i ratownictwa oraz  stunt motocyklowy dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dzieci ćwiczyły umiejętności ratowania życia ludzkiego, wykonywały resuscytację na manekinach.  Nie zabrakło chętnych do znakowania rowerów i  pomiarów ciśnienia tętniczego. Dzieci i dorośli gromadzili się chętnie wokół symulatora jazdy samochodem, korzystali z alkogogli, które przestrzegały i uzmysławiały  jak  po spożyciu alkoholu zostaje zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa  człowieka. Hitem były zabawy zorganizowane przez grupy ASG- „rekonstrukcyjne” żołnierzy, dzieci ćwiczyły umiejętności strzeleckie, wykonywały zdjęcia z umundurowanymi „wojskowymi”. Dzieci korzystały z zabaw integracyjnych, sportowych, konkursów, gry w bule, dmuchanych ślizgawek, basenu kulkowego. Smaczna grochówka, którą uczestnicy zabaw byli częstowani dodała zmęczonym energii.

Piękna pogoda, bogaty program i moc atrakcji przyciągnęły tłumy mieszkańców naszego miasta. Niedziela 12 czerwca stała się niezapomnianym dniem  dla niejednego uczestnika  festynu. Wszyscy uczestnicy gier i zabaw  wzięli  udział w losowaniu cennych nagród.

Koordynatorami imprezy byli: Ewa Kossowska i Bogdan Błaszczuk

Bezpieczne wakacje 2014

Na scenie MCUS prezentowali się najmłodsi artyści z Miejskiego Centrum Profilaktyki oraz  ze świdnickich przedszkoli i szkół. Na placu przy fontannie, oprócz waty cukrowej i słodyczy dzieci mogły zakosztować wielu atrakcji. Odbyły sie m.in.: pokazy z udziałem psa policyjnego, pokazy sprzętu strażackiego. Dla dzieci i młodzieży pod okiem instruktora dostępna była  ścianka do wspinaczki, a dla lubiących zwierzęta możliwe były przejażdżki na koniku. Dla wszystkich otwartych na wspólną zabawę i współzawodnictwo czekały różnego rodzaju konkursy z nagrodami, gry i zabawy.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wszystkim towarzyszyła świetna zabawa.