W okresie przerwy zimowej Miejskie Centrum Profilaktyki organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej szereg zajęć i rozrywek kulturalnych

Ferie zimowe 2016

W Miejskim Centrum Profilaktyki w dniach 15.02 – 19. 02. 2016 w godzinach 9.00 –13.00 odbywały się zajęcia zimowe dla dzieci z naszego miasta.

W ramach spotkań dzieci brały udział w różnych zajęciach plastycznych, których zadaniem było rozbudzanie kreatywności i wyobraźni. Wykonały urokliwe świeczniki, które w pochmurny dzień rozwieją najciemniejsze chmury, poduszeczki kotki, które pomogą utulić do snu, a także kule śnieżne, które  migocąc brokatowym blaskiem uświetnią każde miejsce.

Oprócz rozbudzania pomysłowości i kreatywności był to także czas na relaks i dobrą zabawę. Proponowano różnego rodzaju gry planszowe, logiczne łamigłówki, zabawy ruchowe –  w trakcie których z przyjemnością można było zaobserwować zaangażowanie i umiejętność współpracy wśród dzieci. Ważnym wydarzeniem był konkurs „Mam Talent”, w którym każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zabawa była przednia zarówno dla występujących, jak         i publiczności.

Na zakończenie zimowych spotkań dzieci poszły do kina na film pt. „ Misiek w Nowym Jorku”, a także otrzymały drobny upominek i dyplom uczestnictwa w zajęciach. Z informacji zebranych od dzieci można wywnioskować, iż miło będą wspominać zajęcia zimowe w MCP.

Ferie zimowe 2013

Ferie zimowe 2012

Ferie zimowe 2011

Ferie zimowe 2010