PlayPause
Slider

Grudzień to okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji 17.12.2018 r Miejskie Centrum Profilaktyki po raz kolejny zorganizowało uroczyste Spotkanie Adwentowe, w którym udział wzięły osoby blisko współpracujące z naszą jednostką. W magiczną atmosferę sprzyjającą dzieleniu się opłatkiem wprowadziły anielskie głosy Świdnik Gospel Choir. Po życzeniach, jak co roku, nastąpił uroczysty poczęstunek z tradycyjnymi i smakowitymi wigilijnymi potrawami. Wokalną niespodziankę dla gości przygotowały dzieci, które wspólnymi kolędowaniem skradły serca wszystkich przybyłych. Wiele emocji wzbudziło także przybycie anielskiego gościa, który wręczył prezenty. Na zakończenie uroczystego spotkania, do wspólnego kolędowania zaprosił Klub Abstynenta OAZA.

Miejskie Centrum Profilaktyki organizuje w okresie Bożego Narodzenia spotkania pod hasłem:

W oczekwianiu na…”


W oczekiwaniu na… spotkanie Adwentowe Rodzin 2018

W oczekiwaniu na… spotkanie Adwentowe Rodzin 2017

W oczekiwaniu na… spotkanie Adwentowe Rodzin 2016

W oczekiwaniu na… spotkanie Wigilijne 2015

Miejskie Centrum Profilaktyki 21.XII.2015 r w Favilii zorganizowało Adwentowe Spotkanie Rodzin. Zaproszono rodziny współpracujące z placówką, objęte działaniami profilaktycznymi i terapeutycznymi , z ruchów trzeźwościowych, rodziny będące pod opieką asystenta rodziny, członków Klubu Abstynenta Oaza, Centrum Integracji Społecznej, grupy Al.-Anon i innych grup terapeutycznych. Na spotkaniu najmłodsze dzieci ze świetlicy realizującej zadania placówki wsparcia dziennego z MCP przedstawiły Spektakl Bożonarodzeniowy. Spotkanie uświetnił recital Darka Tokarzewskiego, wizyta Mikołaja oraz poczęstunek wigilijny. Ducha Świąt przybliżyło wspólne kolędowanie z dziećmi z ogniska muzycznego i dzielenie się opłatkiem.

W oczekiwaniu na… spotkanie Wigilijne 2014

W oczekiwaniu na… spotkanie Adwentowe 2012

19 grudnia 2012 r. mimo siarczystego mrozu w muszli koncertowej odbyło się Spotkanie Adwentowe zorganizowane przez Miejskie Centrum Profilaktyki dla mieszkańców Świdnika. W spotkaniu uczestniczyły grupy teatralne związane z MCP warsztatem teatralnym: „Bez nazwy”(SOSW), „Trzpioty” i  „Iskierki” (SP3), „Na skrzydłach” (Gim 3) i „Feniks” (SP5).

Przy dźwięku dzwonków dzieci przemaszerowały spod swoich szkół do muszli barwnym orszakiem przebrane w świąteczne stroje. Anioł Gabriel i pomocnicy anielscy powitali gości dobrym słowem, każdy otrzymał sentencję do przemyślenia nad tym co w życiu cenne i ważne. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli bożonarodzeniowy spektakl „Anioł Nadziei”  w wykonaniu grupy teatralnej „Aplauz” z Miejskiego Centrum Profilaktyki. Spektakl połączył zabiegany świat ludzki ze światem wartości jakie wnosi w nasze życie Narodzenie Dzieciątka i Święta Rodzina. Po przejmującym i wzbudzającym głębokie refleksje spektaklu dzieci z poszczególnych grup teatralnych kolędowały wspólnie z mieszkańcami miasta oraz złożyły przy żłóbku spisane na kartach wartości, które uznały za najważniejsze w ich życiu.

Wraz z księdzem proboszczem Andrzejem Kniaziem oraz przedstawicielami Radny Miasta wypuściły do nieba lampiony z prośbą  o błogosławieństwo od Nowonarodzonego. W zimowej świątecznej scenerii wszyscy uczestnicy spotkania zjednoczyli się na wigilijnym posiłku i wspólnym kolędowaniu.